SZENNYEZETT IVÓVÍZ
SZENNYEZETT IVÓVÍZ
A főzéshez csapvizet használunk, és ásványvizet iszunk. Gyakran hallani kisgyermekes édesanyáktól, hogy fölforralják a csapvizet, így készítenek tápszert, vagy teát a babának. Sokan úgy gondolják, a forralással meg lehet szabadítani a csapvizet a káros anyagoktól. A forralás csak a baktériumokat képes elpusztítani, amire lényegében nincs is szükség, hiszen a csapvíz nem tartalmaz élő baktériumokat, mivel azokat a vízműveknél hozzáadagolt klórral már elpusztították. A csapvíz viszont tartalmaz klórt, és még vagy hatvanezerféle egyéb vegyi anyagot, amelyeket a forralás nem képes közömbösíteni!
Mire is használták a klórt a második világháborúban? Embereket öltek vele! Ma a klór feladata, a baktériumok kipusztítsa a vízből. A csapvízben viszonylag kis koncentrációban található a klór, de ennek ellenére nem lehetünk olyan naivak, hogy azt gondoljuk, ez a mennyiség teljesen ártalmatlan az egészségünkre nézve!
A csapvízben ezen kívül találhatók még egyéb vegyi anyagok, különböző nehézfémek. Talán nem szükséges még egy ciánszennyezésnek történnie a Tiszán, hogy felismerjük, a gyárak, vegyi üzemek - ha nem is ilyen kritikus mennyiségben, de - folyamatosan engedik vizeinkbe a gyártási eljárás során keletkező vegyi hulladékokat, toxikus, mérgező vegyületeket.
De vizeinkben vannak még gyógyszer maradványok is.
Idézet a Népszabadságban 2005 december 1-én megjelent "Hormon a csapvízben" című cikkből:
"Budapesten évente mintegy 20 t novamidazofen - az Algopyrin és más gyógyszerek hatóanyaga - kerül a természetes vízfolyásokba. Emellett női nemi hormonok és fájdalomcsillapítók maradványai úsznak le a folyón. A jelenleg működő szennyvíztelepi technológiák egyike sem alkalmas a kis koncentrációjú gyógyszermaradványok kiszűrésére. (...)
Sőt, a külföldön elvégzett mikrobiológiai vizsgálatok valószínűsítik, hogy az élővizekbe kerülő gyógyszerszármazékok, hormonok, hatással lehetnek a vízben élő szervezetekre, a táplálékláncra, befolyásolva az ökológiai egyensúlyt. Az antibiotikumok maradványai befolyásolhatják a baktériumok szaporodását, a gyógyászatban alkalmazott antibiotikumokkal szemben ellenálló baktériumfajok elterjedését idézhetik elő."
Manapság rendkívül sok a meddőség, és az impotencia. Van egy új és egyre gyakoribb gyermekbetegség, a hiperaktivitás.
Elképzelhető, hogy a fogamzásgátló és egyéb hormontabletta, amelyet az utóbbi évtizedekben fogyasztunk, és a vizeinkbe engedünk, hozzájárul ehhez? Figyelemreméltó adat, hogy a lakosság, a nyugtatókból, gyulladáscsökkentőkből és egyéb tudatállapot módosító szerekből fogyaszt a legtöbbet, vagyis ezekből kerül legtöbb a vizeinkbe.
Mi módon hat ez az életünkre?
(A cikk megjelent az Avana Arcképcsarnok 2008/2. számában, az átiratot Bódi I. készítertte)
ÉS MOST A MEGBETEGÍTETT GYERMEKEKTŐL EL AKARJÁK VENNI A FEJLESZTŐ TÁMOGATÁST, HOGY ÉLETÜKET MÉGINKÁBB MEGNEHEZÍTSÉK!
SZÉP ÚJ VILÁG!